Iliustracija – pexels.com
Norite unikalių baldų, kurie būtų vienetiniai? Tuomet siūlome sukurti juos patiems. Ne pagaminti baldus, tačiau juos suprojektuoti. Esame tikri, kad tuomet jūsų namai bus dvasingesni. Juk tikrai labai gera, kai kiekvienas daiktas juose yra su prasme.
Svarbiausia, kad baldų projektavimo darbai tikrai nėra tokie sudėtingi kaip atrodo. Su gera baldų projektavimo programa kiekvienas pats gali sukurti savo svajonių baldą. Plačiau apie eigą pasakoja projektus kuriantis Dominykas.
Planavimo darbai
Prieš pradėdami projektuoti – atidžiai pagalvokite kam bus naudojamas baldų komplektas ir kokioje erdvėje jis stovės. Vertinkite atsižvelkite į kambario dydį, išdėstymą, apšvietimą ir kitus baldus. Kuo detaliau bus viskas apgalvota – tuo didesnė tikimybė, kad bus galima sėkmingai išvengti klaidų. Natūralu, kad net ir pats geriausi jas daro, tačiau smulkmenos gali padėti bent jau sumažinti jų kiekį.
„Baldai turėtų būti ne tik gražūs, bet ir funkcionalūs. Pagalvokite, kaip naudosite baldus ir kokius daiktus juose laikysite. Suplanuokite pakankamai vietos sandėliavimui ir įsitikinkite, kad baldai yra patogūs. Svarbu atsižvelgti į žmogaus kūno ergonomiką, kad baldai būtų komfortabilūs ir nesukeltų skausmo ar diskomforto. Pasirinkite, apgalvokite tinkamą baldų aukštį, gylį ir net atlošo formą“,- pataria Karolis.
Baldai turėtų derėti prie jūsų interjero stiliaus ir sukurti norimą atmosferą. Pasirinkite spalvas, medžiagas ir formas, kurios atitinka jūsų skonį ir poreikius. Atminkite, kad tai yra labai kūrybiškas procesas, tad jam realizuoti reikia laiko, neskubėkite.
Apie dizaino niuansus
Baldai turi būti proporcingi kambariui ir kitiems jame esantiems baldams. Venkite pernelyg didelių ar mažų baldų, kurie gali sutrikdyti erdvės pusiausvyrą. Pasirinkite baldų formas, kurios papildo kambario architektūrą ir sukuria norimą įspūdį. Pavyzdžiui, apvalūs baldai gali sukurti jaukumo jausmą, o aštrios linijos – modernumo.
Dominykas nurodo kad bene svarbiausias elementas yra spalvos. „Jos ir tekstūros gali padėti sukurti vizualinį įsitraukimą ir pabrėžti tam tikras baldų dalis. Naudokite spalvų paletę, kad pasirinktumėte derančias spalvas, ir rinkitės tekstūras, kurios papildo viena kitą“. Galiausiai, smulkmenos, tai yra apdaila – išbaigia baldo visumą. Apdaila ir detalės gali suteikti baldams individualumo ir charakterio. Naudokite įvairias, skirtingas apdailos medžiagas. Baldams tinka mediena, metalas, audiniai ir akmuo…
Medžiagos
Pasirinkite baldų gamybai tvirtas ir patvarias medžiagas, kurios atlaikys kasdienį naudojimą. Medžiagos taip pat turėtų būti estetiškai patrauklios ir derėti prie jūsų interjero stiliaus. Taip pat šiuo metu daugelis žmonių skiria dėmesį ekologijai, tad rinkitės tvarias medžiagas. Kai kurios, tokios kaip audiniai, gali reikalauti daugiau priežiūros nei kitos. Galiausiai, pasirinkite medžiagas, kurios tinka jūsų gyvenimo būdui ir poreikiams.
Biudžetas
Baldų projektavimas dažniausiai „atsimuša“ nuo biudžeto, kadangi jis labai koreguoja galimybes. Nustatykite biudžetą prieš pradėdami projektuoti baldus. Tai padės jums susiaurinti medžiagų, apdailos ir dizaino variantų pasirinkimą. „Yra daug būdų sutaupyti pinigų projektuojant baldus. Pavyzdžiui, galite naudoti pigesnes medžiagas, dažyti baldus patys arba įsigyti naudotus baldus ir juos atnaujinti“,- pataria specialistas.
Jei nesate tikri kaip suprojektuoti baldus – galite kreiptis į profesionalų interjero dizainerį ar baldų gamintoją. Jie gali padėti jums sukurti funkcionalius, estetiškus ir jūsų poreikius atitinkančius baldus. Svarbiausia, kad baldai jums patiktų ir atitiktų jūsų poreikius. Būkite kūrybingi ir eksperimentuokite, kol rasite jums tinkamiausią sprendimą.