Video operatorius yra svarbus žmogus bet kokiame filmavimo projekte, nes jis yra atsakingas už ne tik vaizdo kokybę, bet ir už netinkamomis sąlygomis gautų vaizdų korekciją. Video operatoriaus pasirinkimas gali būti ryškus skirtumas tarp sėkmingo ir nesėkmingo filmavimo projekto, todėl turėtumėte žinoti, kokio tipo funkcijas jis atlieka.
Atsakingas už vaizdo įrašymo įrenginių priežiūrą ir aptarnavimą
Video operatorius yra atsakingas už technologiją, naudojamą filmavimo procese. Jis turėtų užtikrinti, kad tiek vaizdo kamera, tiek ir reikiamos techninės priemonės yra tinkamai paruoštos ir tvarkomos. Svarbu pasirinkti patikimą ir patyrusią operatorių, kuris puikiai susitvarko su kamera ir gali padaryti gerą darbą.
Koreguoti vaizdo kokybę pagal reikiamas aplinkybes
Jis taip pat turi gebėti suvokti pagrindines kamerų nustatymų reikšmes, tokias kaip ISO, diafragma ir laiko juosta, kad taip užtikrintų tinkamą vaizdo kokybę norimoje aplinkoje ar situacijoje. Be to, jis turėtų turėti geras korekcijos įgūdžius, kad galėtų koreguoti spalvas, toną ir skaičiaus kontrastą, kad vaizdo kokybė būtų pateikta geriausiame matomame vaizde.
Padėti režisieriui kurti vaizdo idėjas
Video specialistas dirba kartu su režisieriumi ir kitiems skirtingų sričių specialistams, kad padėtų kurti aukštos kokybės vaizdų filmuose, reklamose ar dokumentuose. Jis galėtų pasiūlyti skirtingas kamerų kiekio dislokacijas, režimų ir perspektyvų įvairovę, kad vaizdas taptų dinamiškesniu ir įvairesniu.
Mokėti valdyti save ir savo darbo aplinką
Svarbu, kad video operatorius mokytųsi toliau vystytis kaip profesionalas ir rinktų pagal reikiamus įgūdžius mokymusi. Taip pat reikia būti kruopščiam ir organizuotam, kad užtikrintų, kad visi kamerų įrenginiai ir kiti reikalingi įrankiai yra tvarkingai išdėstyti, kad būtų išvengta pažeidimų, susijusių su brangiausiais vaizdo įrašymo įrenginiais ir įrankiais.
Silpniausia grandis: netinkamai suprojektuotas scenarijus ir nepakankama režisūra
Net jei operatorius perdirba vaizdo įrašų kokybę, jei režisieriaus/kūrėjo suprojektuoti visais kitais aspektais labai blogi, toks vaizdas retai kada būna sėkmingas. Todėl net jei esate geriausias video operatorius pasaulyje, būkite pasiruošę susidurti su neigiamomis pastabomis dėl blogai suprojektuoto scenarijaus ar blogos režisūros.
Kokias savybes privalo turėti video operatorius?
- Turėti techninių žinių ir įgūdžių, susijusių su fotoaparato valdymu, apšvietimu, kompozicija, redagavimu ir garso įrašymu.
- Gerai išmanyti vizualinės žiniasklaidos kūrimo principus ir jų taikymą skirtinguose projektuose.
- Gebėti greitai mąstyti ir prisitaikyti prie staigių pokyčių ar nenumatytų situacijų.
- Turėti gerus bendravimo įgūdžius su režisieriumi ir (arba) prodiuseriu